VATP paraksta sadarbības līgumu par kosmosa tehnoloģiju klastera darbību nākamajiem trīs gadiem

Preses relīze: 2012-11-16

12.septembrī, Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) valdes loceklis Salvis Roga Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) parakstīja sadarbības līgumu par Kosmosa tehnoloģiju un pakalpojumu nozares klastera attīstību no 2012. – 2015. gadam. Projekta ietvaros, sadarbojoties uzņēmējiem, pētniecības institūcijām, augstskolām un nevalstiskajām organizācijām, tiks attīstīti jauni produkti, apgūti eksporta tirgi un radīts pamats kosmosa un satelīttehnoloģiju nozares izaugsmei.

Klastera koordinators un VATP valdes priekšsēdētājs Ivars Eglājs stāsta: „Kosmosa tehnoloģiju un pakalpojumu nozares klastera uzdevums galvenokārt ir veicināt klastera dalībnieku sadarbību, kopā strādājot pie jauniem projektiem, produktiem un inovācijām, kā arī celt gan paša klastera, gan tā dalībnieku konkurētspēju un eksporta apjomus, nodrošinot mērķtiecīgu starptautisko mārketingu. Klasterī apvienojušās pavisam 44 organizācijas ar ļoti dažādu pieredzi un kompetencēm, tāpēc esam pārliecināti, ka klastera nākamie trīs gadi nesīs daudz jaunu un rosinošu ideju.”

Gan kosmosa tehnoloģiju, gan citu klasteru (kopumā 11) izveides priekšnoteikums bija vismaz 20 uzņēmumu un vienas pētniecības institūcijas līdzdalība, tomēr realitātē dažādu partneru interese līdzdarboties kopīgu mērķu vārdā bijusi vēl augstāka. Kopējais klasteru programmas finansējums Eiropas Reģionālās attīstības fonda programmas ietvaros līdz 2015. gadam ir 3,4 miljoni latu, vienam klasterim piešķirot ne vairāk kā 300 000 latu nozares dalībnieku sadarbības veicināšanai, eksporta tirgu apguvei, pētījumu veikšanai un jaunu produktu un pakalpojumu izstrādei. Klasteru darbībā iesaistījušies aptuveni 350 partneru, tostarp vairāk nekā 290 uzņēmumu.

Projekta „Kosmosa tehnoloģiju un pakalpojumu nozares klastera attīstība 2012-2015” koordinators ir Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, un projekts tiks ieviests ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu.Vairāk informācijas:
Ieva Puriņa
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks
Tālrunis: 63630435
E-pasts: ieva.purina@vatp.lv
www.vatp.lv


Projekta NOVERO.lv attīstītājs - SIA "IT Observer" - ir Latvijas Kosmosa tehnoloģiju klastera dalībnieks.
Vairāk informācijas:
E-pasts: info@ito.lv
www.novero.lv