Meteorīts Campo del Cielo aizsargapvalkā

SKU kods: M-PCAMPO01
Cena: 24,90 EUR   /   17,50 LVL24,90 EUR  


PĀRDOTS!

Šī cena is spēkā, tikai izdarot pasūtījumu šodien 2020/11/24.

Īss apraksts

Meteorīts Campo del Cielo (jeb tulkojumā "Debesu lauks") ir nokritis Dienvidamerikā, Argentīnā, apmēram 1000 km uz ZR no Buenosairesas.
Kopējā zināmā masa ir vairāk kā 60 t, kas padara Campo del Cielo par vislielāko zināmo uz Zemes nokritušo meteorītu!
Pirmsatmosfēras izmēru novērtējums: apmēram 840 t.
Pirms apmēram 4000 - 5000 gadiem, dzelzs meteoroīdam saduroties ar Zemi un sasprāgstot daudzos atsevišķos gabalos, uz Zemes virsmas apmēram 3×20 km terotorijā tikla radīti vismaz 26 krāteri, lielākais no tiem 115×91 m liels. Daudzi mazāki meteorīta gabali, tādi kā šis pārdošanā esošais meteorīta paraugs, nolija pār teritoriju neveidojot krāterus.
Lielākais Campo del Cielo gabals ir 37 t smags, to sauc par El Chaco. tas ir otrs lielākais (pēc 60 t smagā Gobas) vienā gabalā līdz Zemei nokritušais meteorīta gabals. Tas ir kulta objekts.
Par Campo del Cielo atklāšanas laiku tiek uzskatīts 1576. gads, kad Argentīnas ziemeļu daļas gubernators izdeva pavēli par dzelzs vākšanu militāriem mērķiem. Kaut arī ir zināms, ka indijāņi jau senatnē izmantoja Campo del Cielo dzelzs meteorītu ieroču un darbarīku pagatavošanai.

Tas ir 1 no 85 meteorītiem, kas klasificēts kā IAB-MG klases dzelzs meteorīts.
Ķīmiskais sastāvs: 92.9% Fe, 6.68% Ni, 0.43% Co, 0.25% P, 87 ppm Ga, 407 ppm Ge, 3.6 ppm Ir.
Papildus informācija: Meteorītu biļetena datubāzēProdukta īpašības

Piedāvājam iegādāties Campo del Cielo meteorīta kodinātu šķēles fragmentu apmēram 2×2 cm aizsargapvalkā.
Objekrta bruto svars (kopā ar kausējumu) ir 3,1 grami.
Uz fragmenta virsmas saskatāma tikai dzelzs meteorītiem piemītošais Vidmanštetena (Widmanstätten) raksta daļa - skatoties uz to no dažādiem virzieniem izceļas atšķirīgas struktūras detaļas. Kausējuma apvalks droši pasasrgās pauraugu no tālākas korozijas un sairšanas. Ievērojiet, šis meteorīta fragments nav izņemams no aizsargapvalka kausējuma.

Campo del Cielo ir lielākais zināmais uz Zemes nokritušais meteorīts!


Piezīme: Ievērojiet, fotogrāfijās objekti var šķietami izskatīties lielāki. Objektu mērogam fonā dots milimetru papīrs, t.i. mazāko rūtiņu izmēri ir 1mm, lielāko - 1 cm. Pirms to iegādes rūpīgi novērtējiet objektu izmērus un svaru!

Turpināt iepirkties Meteoriti.LV