R&D Zinātne un attīstība

Moderno informcāciju tehnoloģiju uzņēmums sia IT Observer jeb ITO ir aktīvi iesaistīts kosmisko tehnoloģiju pētniecībā. ITO veic fundamentālos pētījumus tādās zinātņu jomās kā skaitliskā modelēšana, kosmoloģija, kosmiskā ģeodēzija, satelītu navigācijas metodes, navigācijas iekārtu būve, algoritmu attīstīšana un optimizācija, u.c. ITO ir radījis un attīsta globālās navigācijas satelītu sistēmas telemātikas servisu portālu Novero.LV. ITO veic savas oriģinālas izstrādes, kā arī regulāri seko līdzi citām pasaules modernajām kosmisko tehnoloģiju tendencēm. ITO nodarbojas arī ar kosmosa zinātņu popularizēšanu. ITO ir Latvijas Kosmosa tehnoloģiju klastera dalībnieks.

 

Projekta Novero.LV ietvaros 2011. gadā ITO izveidoja speciālu GPS laboratoriju, kurā tiek veikti nepārtraukti GPS novērošanas eksperimenti, tiek uzkrāti dati no satelītiem un veikta to analīze. Mēs pētam arī L1 (1575.42 MHz) un citu frekvenču slāpētājus un to ietekmi uz GPS datu kvalitāti.

Galvenais šo eksperimentu mērķis ir uzlabot reālā laika navigācijas pakalpojumu kvalitāti, nepalielinot lietotāju izmaksas.

ITO komanda ir pārliecināta, ka arī jūs, pievienojoties Novero.LV sistēmas lietotāju pulkam, pozitīvi novērtēsiet mūsu pētniecībā un attīstībā ieguldītos resursus!

Kā darbojas globālās satelītu navigācijas sistēmas?